Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu od początku uczestniczą w realizacji programów europejskich ERASMUS, umożliwiających uczniom realizację staży zawodowych w krajach UE. Tuż po rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2022/2023, 10 września 2022 r. kolejna uczennic i uczniów udała się do Walencji. Przez dwa tygodnie nasza młodzież kształcąca się w dwóch zawodach: technik usług fryzjerskich i technik logistyk, odbywała praktyki u hiszpańskich pracodawców nie tylko szlifując umiejętności zawodowe, ale również poznając piękny region południa Europy i perfekcyjnie opanowując język obcy w kontaktach z rówieśnikami. Po zakończeniu pracy m.in. w salonach fryzjerskich i firmach logistycznych, był czas na atrakcyjny program zwiedzania: ciekawe muzea i takie miejscowe osobliwości, jak biopark z możliwością bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Ze wszech miar udany pobyt i fakt odbycia zagranicznego stażu dokumentują certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje, co z pewnością przyda się po zakończeniu nauki i podjęciu pracy.

Uczeń klasy 2 TD Konrad Redestowicz odniósł duży sukces sportowy. W zakończonych Mistrzostwach Polski juniorów w w kickboxingu w Drezdenku zdobył  wicemistrzostwo w kategorii 45 kg. Oprócz dyplomu i zaszczytnego tytułu nasz kolega wyjeżdza do  Lido di Jesolo we Włoszech, gdzie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata, które odędą się w dniach 30 września - 9 października b.r. Trzymamy kciuki i życznymy kolejnego sukcesu.

1 września uczniowie wszystkich typów Szkół im. 72 Pułku Piechoty, a więc liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły I stopnia, symbolicznie powitali nowy rok szkolny. Wypoczęci, uśmiechnięci, pełni wakacyjnych wrażeń z nadziejami i planami przystępują do nauki. W sposób szczególny szkoła powitała uczniów klas pierwszych, którzy stawili się w komplecie, wielu z rodzicami.  Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym, w obecności szkolnej kompanii reprezentacyjnej. Dyrektor Katarzyna Kołodziejska witając wszystkich serdecznie i dziękując za okazane zaufanie, zapewniła że wybór tej szkoły do dalszej nauki jest bardzo dobrą decyzją. Placówka wyróżnia się w Radomiu i subregionie najbogatszą ofertą edukacyjną – w roku szkolnym 2022/2023 są to aż 33 kierunki, kształcące w zawodach uznawanych w oficjalnych barometrach zatrudnienia za deficytowe na rynku pracy. Nowi uczniowie najchętniej wybierali takie kierunki, jak: technik logistyk czy technik lotniskowych służb operacyjnych, w powiązaniu z klasami mundurowymi. Niebawem młodzież klas pierwszych wraz z opiekunami czeka wyjazd na obóz integracyjny nad Solinę, co jest wieloletnią tradycją szkoły przy ul. Saskiej. Z kolei uczniowie klas programowo wyższych będą mieli szansę skorzystać ze staży i praktyk zagranicznych  m.in. w Hiszpanii, Grecji i Rumunii w ramach realizowanych przez szkołę projektów europejskich. U progu nowego roku szkolnego życzymy, by nauka w naszej niezwykle popularnej szkole była dla każdego ucznia czasem młodzieńczej radości, spełniania marzeń, ale też ważnych i ciekawych doświadczeń, które w przyszłości zaprocentują wyborem właściwej drogi zawodowej.

5 lipca 2022 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki  tegorocznych egzaminów dojrzałości. Maturę w Polsce zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W placówkach oświatowych Radomia pozytywny wynik uzyskało prawie 83,7 proc. uczniów, którzy przystąpili do matury. Szkoły im. 72 Pułku Piechoty osiągnęły podobny poziom, choć w niektórych klasach była niemal 100-proc. zdawalność. Szczególnie dobrze wypadł język angielski. Wyniki można było poznać już rano przez internet, jednak wielu abiturientów Szkół im. 72 Pułku Piechoty tego dnia odwiedziło mury szkoły, by odebrać świadectwo i po raz ostatni porozmawiać niemal w pełnym gronie koleżanek i kolegów. W salach lekcyjnych z absolwentami spotkali się wychowawcy oraz dyrektor szkoły Katarzyna Kołodziejska, która gratulując dobrych wyników egzaminu i życząc dalszych trafnych wyborów  życiowych po raz kolejny podziękowała za lata nauki i wspólny czas, a także za postawy, które przyczyniły się do utrwalenia pozytywnego wizerunku szkoły. Była też chwila na pożegnalną fotkę. Nieliczni abiturienci, którzy nie wykazali się wystarczającą wiedzą z jednego przedmiotu, w sierpniu przystąpią do poprawki.

W pierwszych dniach czerwca na lotnisku w Zamościu odbyła się 32 Edycja szkolenia Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ,realizujący zajęcia z edukacji policyjnej wraz z opiekunem Pawłem Raczyńskim oraz zaproszeni uczniowie innych kierunków. Ciekawe zajęcia, szkolenie praktyczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów oraz moc adrenaliny związanej z samodzielnym skokiem. To wszystko towarzyszyło naszym uczniom podczas tegorocznego szkolenia skoczka spadochronowego. Wszyscy uczestnicy ukończyli z wynikiem pozytywnym szkolenie zdobywając unikatową odznakę Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony. Gratulujemy!

24 czerwca 2022 r. w obeności przedstawicieli służb mundurowych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor Katarzyna Kołodziejska podziękowała uczniom i pracownikom za trudny rok nauki i pracy oraz wręczyła wyróżnionym świadectwa z biało czerwonym paskiem. Listami gratulacyjnymi zostali wyróżnieni uczniowie, którzy  aktywnie angażowali się w życie szkoły i brali czynny udział w działaniach przyczyniających się do utrwalenia pozytywnego wizerunku Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Nie zabrakło także  nagród za 100% frekwencję. Na uwagę załuguje fakt ogłoszenia Stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022,, którymi zostały ucznennice z nawyższą średnią w szkole Alicja Rejczak, Zuzanna Kubiak oraz Aleksandra Zawadzka. 

Partnerska organizacja Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu, Związek Piłsudczyków RP Oddział w Radomiu, niebawem przeżyje podniosłą uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru. Inicjatywę tę społeczność szkolna wsparła dobrowolnymi datkami, przekazanymi zarówno przez uczniów, jak i grono pedagogiczne. Zgodnie z tradycją, finansowe wsparcie zakupu sztandaru zostaje uwiecznione wpisem na gwoździu. Wyrażamy radość, że dzięki temu szkoła na trwale wpisze się w historię radomskich „Piłsudczyków”.

 

ZDZ buton www pomoc

ZDZ buton www media

 

KP

 

 „CYBER.MIL Z KLASĄ” 

JEDYNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

Technikum im.72 Pułku Piechoty w Radomiu

 Cyberbezpieczeństwo i Nowoczesne
Technologie Informatyczne

CKW logo ok

OPW logo