W sobotę, 21 stycznia 2023 r., uczennice i uczniowie ostatnich klas Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w odświętnej scenerii zaczęli odmierzać 100 dni do egzaminu dojrzałości. Tradycyjny bal przygotowany wzorem lat ubiegłych przez komitet organizacyjny, odbył się w stylowych wnętrzach Dworku Saskiego w Radomiu. Wraz z młodzieżą na studniówkę przybyli wychowawcy, nauczyciele i reprezentacja rodziców. Wszyscy, serdecznie powitani przez dyrektor szkoły Katarzynę Kołodziejską, obejrzeli widowiskowego poloneza, perfekcyjnie opanowanego przez grupę maturzystów. I bezpośrednio po tym popisie tanecznym, rozpoczął się kolejny bal studniówkowy, który w opinii uczniów przeszedł do historii jako bardzo udany. Młodzież bawiła się doskonale, a zjawiskowo prezentujące się dziewczyny, którym nie brakuje odwagi i chęci przedłużenia atmosfery tej jedynej nocy wystartowały w dwóch plebiscytach na Miss Studniówek, ogłoszonych przez Radomską Grupę Mediową oraz redakcję popularnego dziennika „Echo Dnia”. Trzymając kciuki za nasze kandydatki, gorąco zachęcamy do oddania na nich głosu. Wystarczy wysłać płatnego sms-a lub bezpłatnie zagłosować online. Zasada jest prosta: wygra ta, która otrzyma najwięcej głosów.

W radomskim orszaku Trzech Króli, który 8 marca 2023 r. przeszedł ulicami Radomia, jak co roku uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Organizatorzy wydarzenia na czele z ks. Gabrielem Marciniakiem powierzyli naszej młodzieży trudny odcinek zabezpieczenia czołowej kolumny – przemarszu trzech króli na koniach. W reprezentacji szkoły byli więc uczniowie klas mundurowych – policyjnych i wojskowych, ale też innych kierunków. Wszyscy, idąc w zwartym szeregu, strzegli bezpieczeństwa tłumów radomian od pierwszej do ostatniej chwili orszaku.

Zakończyły się trwające przez cały 2022 rok obchody jubileuszu 75-lecia Zakładu Doskonalenia Zawodowego i 30-lecia funkcjonowania szkół dla młodzieży i osób dorosłych. W ramach tych rocznic Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu były miejscem wielu podniosłych wydarzeń, które na trwale zapisały się w historii Stowarzyszenia. Warto wymienić nadanie społeczności szkolnej nowego Sztandaru i ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z obchodami 100-lecia przybycia do Radomia 72 Pułku Piechoty. Zwieńczeniem jubileuszu była Gala w Filharmonii Świętokrzyskiej, której organizatorem był organ prowadzący szkoły w Radomiu – Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, z prezesem Jerzym Wątrobą. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele rządu, samorządowcy, reprezentanci służb mundurowych, pracodawcy z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Obecne były również delegacje Zarządu Głównego Zakładu Doskonalenia Zawodowego i bratnich Zakładów Doskonalenia Zawodowego z innych miast.

„Narodziła się nam Nadzieja” – pod takim tytułem uczniowie pod kierunkiem pani katechetki, Katarzyny Pyzary, przygotowali jasełka, na które zaprosili całą społeczność szkół i działalności kursowej w dniu 19 grudnia 2022 r. W takiej scenerii do dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników, a także młodzieży szkolnej zwrócili się z życzeniami świąteczno-noworocznymi Goście uroczystości: poseł Marek Suski oraz ks. Gabriel Marciniak – duszpasterz służb mundurowych. Zaproszenie do udziału w jasełkach przyjęli również przedstawiciele służb mundurowych, pracodawcy z branży lotniskowej i kolejowej. W programie uroczystości nie mogło zabraknąć podzielenia się opłatkiem, a następnie poczęstunku tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Dziękując Gościom za obecność, a młodzieży i nauczycielom za inicjatywę i zorganizowanie wspaniałego przedświątecznego spotkania dyrektor Katarzyna Kołodziejska życzyła wszystkim na ten wyjątkowy czas zdrowia, spokoju i mnóstwo rodzinnego ciepła oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia zamierzeń w Nowym Roku.

W dniach 30. 11 - 2.12. 2022 zespół do spraw Projektów Unijnych miał przyjemność uczestniczyć w II edycji seminarium pt. "Współczesne wyzwania i możliwości edukacyjne w dobie kryzysów" organizowanym przez Biuro Programów Zewnętrznych i Międzysektorowych FRSE. Podczas seminarium podjęte zostały tematy dotyczące m.in. wyzwań i ryzyk mogących pojawić się podczas realizacji projektów, radzenia sobie z porażkami w projektach, ale również dzielenie się swoimi doświadczeniami i sukcesami.

Było interesująco, profesjonalnie oraz integracyjnie!

Dziękujemy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Po przerwie spowodowanej pandemią Samorząd Uczniowski z opiekunką Eweliną Szewczyk wznowił uczestnictwo społeczności szkolnej w cyklicznych akcjach zbiórki krwi. 12 grudnia 2022 r. na terenie szkoły przy ul. Saskiej 4/6 ustawił się specjalistyczny ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu. Jak zawsze, akcja spotkała się ze zrozumieniem i dużym zainteresowaniem uczniów, którzy spełniają kryteria m.in. wiekowe i zdrowotne, by zostać honorowym dawcą. Do oddania najcenniejszego leku dla przebywających w szpitalach chorych zadeklarowali się również nauczyciele i pracownicy administracyjni. Ilość pozyskanej tego dnia krwi to 8441 ml. W zbiórce wzięło udział 20 osób.

10 grudnia 2022 r. po raz kolejny uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty dołączyli do grona darczyńców w ramach ogólnopolskiej akcji Świąteczna Paczka. Tym razem wsparliśmy w ludzkiej potrzebie i z najszczerszego serca 90-letnią mieszkankę okolic Radomia. Spełniając gwiazdkowe pragnienia Seniorki, przygotowaliśmy pokaźną, efektownie udekorowaną paczkę z kompletem pościeli, narzutą na łóżko, ręcznikami. Ponadto, w ogólnoszkolnej zbiórce uczniowie pozyskali długoterminową żywność, kosmetyki oraz środki czystości. Partnerem tegorocznej akcji była Hurtownia Pościeli pana Marka Fosiewicza. Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnym wysiłkiem, pod auspicjami Samorządu Uczniowskiego dostarczyliśmy sędziwej Pani wiele radości.

ZDZ buton www pomoc

ZDZ buton www media

 

KP

 

 „CYBER.MIL Z KLASĄ” 

JEDYNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

Technikum im.72 Pułku Piechoty w Radomiu

 Cyberbezpieczeństwo i Nowoczesne
Technologie Informatyczne

CKW logo ok

OPW logo