29 września 2020r. uczniowie  klasy 2TG: Natalia Barańska, Kamil Kłak, Mateusz Siambor, Jakub Żak oraz uczennica  klasy 4TB Karolina Walkiewicz kształcący się w zawodzie Technik transportu kolejowego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej organizowanej przez Stację Muzeum w Warszawie.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach – w pierwszym rywalizacja przebiegała w formie zdalnej. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki, zostały zaproszone do kolejnego etapu. Do drugiego etapu konkursu przeszło 34 uczniów z 10 szkół kształcących na kierunkach związanych z branżą kolejową, w tym  uczniowie Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu. W półfinałach uczniowie przystąpili do internetowego testu wiedzy. Nasza młodzież  i opiekun, p. Renata Repeć, za udział w konkursie otrzymali imienne certyfikaty udziału.

 

 

nauka

logo MONfr wp logo 237070a 777756

 

 

 

 

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego jako jedyna na Mazowszu placówka oświatowa zakwalifikowały się do Programu Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIL Z KLASĄ”

cert mil maly

Szkoła im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach w ramach realizacji: „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie zadań szkoleniowych i inwestycyjnych placówki na rzecz realizacji przedmiotu „Edukacja Wojskowa”.

3