W dniach od 10 do 30 października 2020 r. w ramach projektu Erasmus+ „MÓJ STAŻ – MÓJ SUKCES ZAWODOWY”, grupa młodzieży Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu kształcących się w zawodzie TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH oraz TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH  wyjechała na trzytygodniową praktykę zawodową do QUARTEIRA w Portugalii.

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności zawodowe w portugalskich restauracjach oraz salonach fryzjersko - kosmetycznych. Młodzież po każdym tygodniu pracy, brała udział w wyjazdach krajoznawczych i poznawała piękno Portugalii. W pierwszy wolny weekend miała miejsce dwudniowa wycieczka do zabytkowej Lizbony, położonej w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, nad rzeką Tag przy jej ujściu do Oceanu Atlantyckiego. Kolejnym niesamowitym wyjazdem była wycieczka do Faro, malowniczego miasta w południowej Portugalii, w regionie Algarve. Na zakończenia projektu uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności poprzez udział w projekcie Erasmus+ „MÓJ STAŻ – MÓJ SUKCES ZAWODOWY”.

nauka

logo MONfr wp logo 237070a 777756

 

 

 

 

„Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie zadań szkoleniowych i inwestycyjnych placówki na rzecz realizacji przedmiotu „Edukacja Wojskowa”.

3