W dniach 3-4 października, uczniowie uczący się w kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, realizowali zajęcia z zakresu ,,podstaw pracy z czekoladą", w ramach projektu EKO SPECJALISTA - KUCHARZ. Podczas szkolenia uczniowie nauczyli się temperować czekoladę ( dzięki temu zabiegowi czekolada jest błyszcząca)i wylewać nią różne formy. Dowiedzieli się jak namalować na powierzchni pralin dowolny wzór, poznali także sposób przygotowywania nadzień tzw. ganaszy, w wielu nieoczywistych ale przepysznych smakach.

Celem szkolenia była nauka technologicznego myślenia, logiki pracy, oraz tworzenia własnych kompozycji, bombonierek. Oto krótka fotorelacja z przebiegu szkolenia.

nauka

logo MONfr wp logo 237070a 777756

 

 

 

 

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego jako jedyna na Mazowszu placówka oświatowa zakwalifikowały się do Programu Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIL Z KLASĄ”

cert mil maly

Szkoła im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach w ramach realizacji: „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie zadań szkoleniowych i inwestycyjnych placówki na rzecz realizacji przedmiotu „Edukacja Wojskowa”.

3