Tym razem wyzwanie przyjęły klasy: technik usług gastronomicznych i żywienia, zapraszając do wspólnego ćwiczenia koleżanki i kolegów z klas wojskowych.

I tak, 1 lipca stawiła się w szkole grupa młodzieży, by wesprzeć leczenie malutkiej Tosi zmagającej  się dzielnie z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA2), w ramach głośnej ogólnopolskiej akcji Gaszyn Challenge. Cel jest jeden: charytatywna zbiórka pieniędzy, a potrzeby są ogromne -  ponad 10 milionów złotych na terapię genową, która ocali dziewczynce życie. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującym w tej akcji porządkiem. Głos zabrała nauczycielka Katarzyna  Grabusińska, wyjaśniając ideę ćwiczenia, następnie uczniowie perfekcyjnie wykonali 10 pompek. Każdy podejmujący wyzwanie wpłacił 5-złotowy datek na podane konto: https://www.siepomaga.pl/ocalic-tosie.  Finiszem udanej akcji było ogłoszenie nominowania kolejnych szkół, tym razem Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach, Nowym Mieście oraz Kozienicach. Dziękując młodzieży za przybycie, nauczyciel płk Sławomir Gąsior życzył wszystkim bezpiecznych, udanych wakacji.

  

 

 

nauka

logo MONfr wp logo 237070a 777756

 

 

 

 

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego jako jedyna na Mazowszu placówka oświatowa zakwalifikowały się do Programu Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIL Z KLASĄ”

cert mil maly

Szkoła im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach w ramach realizacji: „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie zadań szkoleniowych i inwestycyjnych placówki na rzecz realizacji przedmiotu „Edukacja Wojskowa”.

3